Nadchodzą wybory na prezydenta w USA

15.09.2020, 14:18 0 komentarzy
Nadchodzą wybory na prezydenta w USA

W roku bieżącym USA odda swój głos na kolejną głowę kraju. Na ten moment ten urząd spełnia Donald Trump i rzecz jasna stara się on o reelekcję. Mimo to inni kandydaci działają i pięćdziesiąt dni przed głosowaniem możemy zapoznania się z sondażami. W jaki sposób się rozwija na chwilę obecną sytuacja? Które szanse okazują się największe? W porównaniu z ostatnimi wyborami, największy konkurent Trumpa posiada zdecydowanie lepsze wyniki.

Joe Biden, kandydat Demokratów, ma ponad 7% wyższości nad obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Mimo to sztab Trumpa nie rozpacza i nie sądzi, aby bieżące sondaże prezentowały przyszły rezultat wyborów. W roku 2016 sytuacja była trochę podobna - była sekretarz stanu w ostatnich wyborach również prowadziła, jednak ta przewaga nie była aż tak wielka. Było to zaledwie 2,3 procenta. Pomimo że była sekretarz stanu posiadała wyższość a także zdobyła większą ilość głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę całe USA, przegrała starcie z Trumpem.

Ciekawe okazuje się to, iż w USA nie stanowi o większa ilość indywidualnych głosów nie stanowi o wygranej. Stanowiący okazuje się głos elektorów - w każdym stanie jest określona ich liczba i jest uzależniona ona od populacji w danym stanie. Na chwilę obecną wojuje ze sobą przede wszystkim pięć stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona.

stanach sondaże różnią się. Raz wygrywa Donald Trump, innym razem Biden. Sytuacja zatem nie jest łatwa do przewidzenia. Dużo rzecz jasna zależy od ogólnych nastrojów w wybranym stanie - zdarza się, że mieszkańcy przedstawiają typowo republikańskie idee, a gdzieniegdzie są to demokratyczne postawy. Aczkolwiek chociażby w częściach kraju typowo o poglądach republikańskich w ostatnich latach zaszły znaczące modyfikacje. Wszystko dzięki nowym, młodym mieszkańcom, którzy mają liberalne idee, a decydują się przeprowadzić ze względu na domy w niskich cenach. Takie podpisy być może będą miały ogromny wpływ na wybór nową głowę państwa.

A w jaki sposób wyglądać będzie głosowanie podczas koronawirusa? Przez pandemię wybory zostaną wydłużone, gdyż zaczną się dokładnie we wrześniu. Duża większość obywateli zdecydowała się oddawać swój głos poprzez korespondencję.

Musimy więc poczekać na dalszy rozwój sytuacji - biorąc pod uwagę wybory w 2016, nic nie jest do końca 100% pewne i kierowanie się publicznymi opiniami może okazać się niecelne.

Tagi:

Zostaw komentarz