Od ostatniego czwartku nie ustępują ogólnopolskie strajki kobiet dotyczące zmian w prawie aborcyjnym

27.10.2020, 11:36 0 komentarzy
Od ostatniego czwartku nie ustępują ogólnopolskie strajki kobiet dotyczące zmian w prawie aborcyjnym

W 80 miastach w Polsce oraz w dwudziestu za granicą, protestować wyszły pełnoletnie kobiety, tak jak i mężczyźni razem z młodszymi osobami, chcąc przedstawić rozczarowanie w relacji do decyzji TK w sprawie możliwości legalnego usunięcia ciąży. 22 października, w czwartek rano, w zgodzie z decyzją Trybunału, prawo do aborcji w sytuacji zagrożonego zarodka okazało się niezgodne z Konstytucją. Od czasu podjęcia tego werdyktu na okrągło trwają protesty, mające na celu wyrażenie braku zgody w tejże idei. Strajkującym towarzyszą hasła: "Piekło Kobiet" czy też "To jest wojna". Popularne są również takie teksty, jak np. "Wyp*******ć", albo też "***** ***", gdzie za gwiazdkami skryto tekst, w prowokatorski sposób nakazujący zrezygnowania ze stanowisk przez rządzącą partię. Młodzi, ale też starsi Polacy udali się na ulice miast, żeby pokazać solidarność z kobietami, które pozbawiono prawa do samodzielnego podejmowania decyzji dzięki decyzji rządu. Setki tysięcy osób w polskich miastach i tysiące poza krajem ma na celu zaznaczyć, że owy przepis nie powinien stać się rzeczywistością i tym samym zademonstrować niechęć do zapatrywań aktualnie panującego rządu.

Ogrom demonstrantów podjęło decyzję wyjścia na ulicę

Już na początku na manifestacji pojawiło się mnóstwo ludzi, głównie oburzonych Pań. W liczniejszych miastach, demonstrujących były tysiące, ponadto nawet i w małych miasteczkach ludzie okazywali opór, pojawiając się pod budynkami władzy i wybierając się na "spacery". W czasie manifestacji skandowanych jest sporo haseł, odśpiewywane są różne utwory, natomiast na kartonowych plakatach można odczytać różne napisy, takie jak "No women, no kraj" bądź "Moje ciało, mój wybór". Ale czołowym oznaczeniem, które ukazuje się nieprzerwanie, jest czerwona błyskawica. Całe mnóstwo influencerów oraz gwiazd albo decyduje się na przyłączenie się do protestów, wychodząc na ulice swoich miast, albo rozpowszechnia informacje w social mediach, prezentując swoje wsparcie dla strajku. Reprezentanci Kościoła Katolickiego oraz partia zwycięska, którzy nawołują do zrezygnowania z demonstracji sądzą, że Strajk Kobiet to zamach, który ma zniszczyć Polskę.

W całym kraju mniej więcej 400 000 ludzi pojawiło się na ulicach w aż ponad czterystu strajkach, a najwięcej demonstrantów można było znaleźć w stolicy Polski. Strajki na szeroką skalę otoczyły ponadto Szczecin, Poznań, Kraków jak też mnóstwo miast wojewódzkich. Nie wolno nie wspomnieć o protestach w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy również w Norwegii lub Australii. Na ulicach wielu miast niemalże każdego dnia można spotkać protesty, którym celem jest spór o prawa kobiet w naszym kraju. 30 października w piątek ma mieć miejsce największy strajków.

Tagi:

Zostaw komentarz