Wojna przeciwko zanieczyszczaniu powietrza

19.11.2020, 10:49 0 komentarzy
Wojna przeciwko zanieczyszczaniu powietrza

Dzień Czystego Powietrza było można obchodzić zaledwie kilka dni temu.Z tej przyczyny należałoby nabrać odrobinę refleksji dotyczących dość sporego problemu, który pojawia się na obszarze całej Polski. Mowa tu bezdyskusyjnie o smogu, który z pewnością może być dla wielu ludzi naprawdę bez granic niszczycielski. Niebezpieczne toksyny, które wdychamy niemal każdego dnia, bez wątpienia mają do czynienia z nieustannym rozpowszechnianiem się wszechobecnego koronawirusa, z którym zmaga się cały świat już mniej więcej rok. Stanowczo warto cyklicznie informować czym jest degradacja środowiska bądź jakimi sposobami można z tego rodzaju problemem walczyć.


Z okazji wspomnianego już Dnia Czystego Powietrza raptem w kilku telewizyjnych programach poruszony został ten właśnie temat. Warto przede wszystkim uzmysławiać sobie, że dzisiaj w Polsce rozpoczął się grzewczy sezon, a wraz z nim wrócił też problem smogu. Metodą aby zabezpieczyć się przeciwko degradacji powietrza jest ogrzewanie naszych mieszkań w sposób ergonomiczny i skuteczny. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego napomniał także, że połowę smogu w Polsce generujemy sami w naszych domach. Uznał, że jeżeli nie zdemontujemy kotłów, które zanieczyszczają nam środowisko, nie rozwiążemy tego kłopotu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK również włączył się do walki z ze zdegradowanym powietrzem. Produkowana przez wymienioną spółkę energia, za ok. dziesięć lat okaże się zeroemisyjna, jak oświadczył Prezes spółki, Piotr Woźny. Miejmy na uwadzę także fakt, iż problem ze smogiem i z COVID można ze sobą swobodnie połączyć. Pandemia SARS-CoV-2 najpierw dała o sobie znać w terenach o ogromnie wysokim zanieczyszczeniu powietrza, czyli we włoskiej Lombardii a także przemysłowych regionach Chin.


Jeżeli chodzi o smog istotnie trzeba też orientować się, co zasadniczo jest generalną przyczyną. A zatem jest to tak zwana niska emisja, odpowiadająca za pojawienie się w powietrzu mnóstwa szkodliwych substancji takich jak PM10, PM2,5, SO2 czyli dwutlenek siarki, szkodliwy zarówno dla człowieka jak i dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wszystkich aspektów jest nieopisanie istotna, w głównej mierze ze względu na nasze zdrowie a także zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Tagi:

Zostaw komentarz