Technology

Porażka polskiego zespołu narodowego z narodową reprezentacją Czech w pierwszym starciu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

23.06.2023, 14:27 0 komentarzy
Porażka polskiego zespołu narodowego z narodową reprezentacją Czech w pierwszym starciu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Klęska piłkarskiej reprezentacji Polski z kadrą Czech w pierwszym starciu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Ubiegły mundial w wykonaniu kadry polskiej nie był zbytnio udany. Oczywiście nasi gracze byli w stanie awansować do pucharowej fazy, jednak nie każdemu podobał się styl, w jakim tego dokonali. Futbolowi fani z naszego kraju zgodnie uważali, że zmiana na stanowisku selekcjonera jest konieczna. Między innymi dlatego prezes PZPN Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu umowy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został kolejnym selekcjonerem reprezentacji Polski, a jego pierwszym istotnym rywalem była reprezentacja narodowa Czech. To było pierwsze spotkanie w eliminacjach do Euro 2024 i niezwykle istotne było to, by zwyciężyć.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego humory w polskiej kadrze były pozytywne, lecz weryfikacja nadeszła naprawdę szybko. Już po trzech minutach spotkania narodowa drużyna Czech bowiem zdołała zdobyć dwie bramki. To był wielki szok zarówno dla sympatyków zasiadających na trybunach w Pradze, jak i graczy. Od początku spotkania piłkarze zespołu narodowego Czech prezentowali się dużo lepiej od naszych piłkarzy i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej połowie to się odmieni. W drugiej części starcia kadra Polska prezentowała się nieco lepiej, jednakże to czescy zawodnicy zdobyli trzecią bramkę. Kuchta Jan był zdobywcą bramki numer trzy w 64. minucie meczu. Nasi zawodnicy próbowali odrabiać straty, lecz udało im się strzelić jedynie jednego gola na 3 minuty przed zakończeniem pojedynku. Należy podkreślić, iż ten mecz w wykonaniu drużyny polskiej był tragiczny. Selekcjoner z Portugalii Santos bez wątpienia nie tak debiut w naszej reprezentacji. Narodowa drużyna Polski w drugim spotkaniu eliminacyjnych zmagań będzie się mierzyć z albańską drużyną narodową. W tym pojedynku polska reprezentacja musi odnieść wygraną.

Zostaw komentarz