Technology

Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

19.03.2021, 13:45 0 komentarzy
Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

Niedawno, bo 7 marca o godzinie 20:00 zaistniał wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym oraz jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko stało się niezwykle głośno i nadal jest to jeden z głównych tematów w otoczeniu różnych tabloidów. Po wycofaniu się pary z rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do USA to był pierwszy wspólny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego. W trakcie rozmowy z Oprah Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. Podczas rozmowy ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, według upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w rodzinie królewskiej stoją raczej po stronie królowej Elżbiety jak i pozostałych członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Jednakże nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest niezrównanie odmienne, w zależności od wieku oraz upodobań politycznych. Brytyjskie media zauważają, że jeżeli Harry i Meghan pragnęliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili nieodwołanie swoją możliwość. Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii królewska para poruszyła także wątek samobójczych myśli Meghan oraz tego, iż książe nie zaobserwował wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam twierdzi.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, którzy zajmują się zbieraniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, namówili 4 znawców analizujących w mediach sprawy królewskiej rodziny na analizę wywiadu dwa dni przed jego emitowaniem. Eksperci, w tym poprzedni sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, zinterpretowali cały wywiad, sugerując w ten sposób Winfrey brak obiektywnego podejścia natomiast Markle używanie ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z Harrym i Meghan Markle został zaprezentowany w w TVN24 wieczorem. Wówczas rozmowę tą oglądało średnio bez mała milion odbiorców. Ta telewizyjna stacja stała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowoż mówi się, że wywiad ten jedynie udowodnił legendę dotyczącą Winfrey jako redaktorki, która umie wykrzesać ze swojego rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Mając na względzie szokujące szczegóły pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już wielokrotnie. Bezspornie należy stwierdzić, że fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością nieprzerwanie omawiany.

Zostaw komentarz